Scrapbooking jest moją pasją od wielu lat. Z ogromną przyjemnością i sercem projektuję i tworzę kolorowe albumiki, kartki, zaproszenia i inne papierowe drobiazgi. Będzie mi miło, gdy znajdziesz u mnie coś dla Siebie... Chętnie wykonam także prace na indywidualne zamówienie. Zapraszam do zakładki "Tu kupisz moje prace", oraz "Zaproszenia" , gdzie znajdują się linki do galerii internetowych i moich butików, zachęcam też do kontaktu mailowego (vairatka@interia.pl).

niedziela, 27 lutego 2011

Kurs na kartkę z wnęką

Tydzień temu miałam debiut - na lubelskim kreatywnym blogu Bablubliniec pojawił się mój kursik na taką karteczkę. Stwierdziłam, że dobrze by było, gdyby kurs był także i tutaj :) Tak więc - kto jeszcze nie widział - zapraszam :)

Na pierwszy blogowy kurs proponuję bardzo prostą w wykonaniu, a jednocześnie efektowną i dającą wiele możliwści kartkę z wnęką. Zaznaczam, że pomysł na kartkę nie jest mój, zaczerpnięty został ze strony SplitcoastStampers, pełnej przeróżnych tutoriali, polecam :) Proszę też o wyrozumiałość - to mój pierwszy w życiu kurs :)

1. Przygotowujemy bazę na kartkę – prostokąt o wymiarach 21 x 14,8 cm. Kartki nie zginamy na pół po środku, tylko bigujemy dwie równoległe linie – w odległości 10,25 od jednego i drugiego brzegu.
2. Na froncie kartki odmierzamy wewnętrzny prostokąt – może być w centrum, może być lekko przesunięty - jak u mnie - ku środkowi kartki, rozmiar też dowolny – zależy od Waszego projektu. U mnie prostokąt ma wymiary 6,8 x 5 cm.
3. Wewnątrz prostokąta zaznaczamy kolejny – mniejszy o 0,5 cm na każdym boku – ja otrzymałam prostokąt o wymiarach 5,8 x 4 cm.


(Na potrzeby kursu narysowałam całość wyraźnie ołówkiem, normalnie zaznaczyłabym tylko kąty).

4. Bigujemy wszystkie krawędzie obu prostokątów.5. Ostrym nożykiem nacinamy papier delikatnie wzdłuż przekątnych.6. Odwracamy kartkę frontem do dołu. Zaginamy powstałe trójkąty wzdłuż dłuższych linii na zewnątrz.7. Następnie wzdłuż krótszych linii zaginamy trójkąty do środka.8. Z ozdobnego papieru, który będzie dekorował przód kartki odmierzamy i wycinamy prostokąt – lepiej będzie wyglądać, gdy będzie on minimalnie mniejszy od bazy ( u mnie 14,6 x 10 cm).9. Używając taśmy malarskiej lub innego środka nie przyklejającego na stałe, mocujemy delikatnie papier ozdobny do bazy. Odwracamy kartkę na drugą stronę i na papierze ozdobnym zaznaczamy miejsce wycięcia okienka.

10. Delikatnie odrywamy papier od bazy i wycinamy zaznaczony prostokąt – ja wycinam o kilka milimetrów większy od zaznaczenia, aby uzyskać podobny margines jak na zewnątrz.
11. Tak przygotowany papier i okienko ozdabiamy wg uznania i przyklejamy do bazy.12. Podobny wymiarami do okienka prostokąt (troszkę większy – by ładnie zasłonił całość wnęki) przyklejamy od środka karki na powstałą tylną część wnęki.Gotowa kartka wygląda tak:

Zachęcam do eksperymenowania z kształtami, bardzo prosta w wykonaniu jest kartka kwadratowa, ja zastanawiam się już nad sześciokątną :)

Pozdrawiam :)

3 komentarze:

  1. Świetny kursik i na pewno kiedyś z niego skorzystam;-D

    OdpowiedzUsuń
  2. Super kursik, prześliczna karteczka :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetny pomysł, kartka piękna - dzięki za kursik:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawiony komentarz :)